W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszam  na „Promienie Miłosierdzia” na godz. 15.00 na  cmentarz komunalny w Rudzkim Moście.


Drodzy Parafianie!
Parafia nasza będzie przeżywać w najbliższy poniedziałek, 22 października,  Kanoniczną Wizytację Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Ksiądz Biskup przybywa do nas jako następca Apostołów, aby z nami się modlić, aby doświadczyć naszego zaangażowania w życie religijne i naszego zatroskania o kościół i wszystkie dzieła naszej wspólnoty parafialnej.
Ten dzień chciejmy  przeżywać jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej.  Zapraszamy Was bardzo serdecznie do udziału w modlitwie i spotkaniach z Księdzem Biskupem.

  • godz. 10.45 zapraszam dzieci i młodzież naszej Szkoły nr 5 do dużego kościoła
  • godz. 15.00 zapraszam Róże Różańcowe, Caritas i wszystkie grupy liturgiczne
  • godz. 18.00 uroczysta Msza św. na zakończenie wizytacji kanonicznej z nabożeństwem do św. Jana Pawła II z racji  40 lecia pontyfikatu Jana Pawła II przypadającego w liturgicznym Dniu Jego wspomnienia  oraz ku czci św. Rity z racji 22 dnia miesiąca Jej poświęconemu.

Drodzy Parafianie!
Parafia nasza będzie przeżywać w najbliższy poniedziałek, 22 października, Kanoniczną Wizytację Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Ksiądz Biskup przybywa do nas jako następca Apostołów, aby z nami się modlić, aby doświadczyć naszego zaangażowania w życie religijne i naszego zatroskania o kościół i wszystkie dzieła naszej wspólnoty parafialnej.
Ten dzień chciejmy przeżywać jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy Was bardzo serdecznie do udziału w modlitwie i spotkaniach z Księdzem Biskupem.

· godz. 10.45 zapraszam dzieci i młodzież naszej Szkoły nr 5 do dużego kościoła

· godz. 15.00 zapraszam Róże Różańcowe, Caritas i wszystkie grupy liturgiczne

· godz. 18.00 uroczysta Msza św. na zakończenie wizytacji kanonicznej z nabożeństwem do św. Jana Pawła II z racji 40 lecia pontyfikatu Jana Pawła II przypadającego w liturgicznym Dniu Jego wspomnienia oraz ku czci św. Rity z racji 22 dnia miesiąca Jej poświęconemu.

W niedzielę dnia 28 października  br. zapraszam na koncert scholi Destinatum z Wudzyna,  który odbędzie się po Mszy św. o godZ.10.00  oraz  11.30.

Ks. Wiesław Herold

Serdecznie zapraszam w najbliższą niedzielę w dniu 2 września,  jak każdego roku w 1 niedzielę września,  na Mszę św. o godz. 16.00 przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu (miejscu straceń), której przewodniczyć będzie Kanclerz Diecezjalnej Kurii Pelplińskiej Ks. Kanonik dr Adam Kałduński.

ks. Wiesław Herold


P O D Z I Ę K O W A N I E

XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej - Bory Tucholskie 2018

„Napełnieni Duchem Świętym”

Parafia  Opatrzności Bożej i Tucholski Ośrodek Kultury dziękują  wszystkim,  którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania  24 edycji Festiwalu. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy pod adresem  p. burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego,  któremu dziękujemy nie tylko za wsparcie materialne, ale przede wszystkim za jego zaangażowanie się w przygotowaniu amfiteatru.

Dziękujemy przede wszystkim za patronat honorowy:

biskupowi Pelplińskiemu Ryszardowi Kasynie

posłowi  do Parlamentu Europejskiego Tadeuszowi  Zwiefce

senatorowi  Rzeczypospolitej Polski Andrzejowi  Kobiakowi

burmistrzowi Tucholi Tadeuszowi Kowalskiemu

pani Kawaler Orderu Uśmiechu - Halinie Janowskiej – Giłka

oraz  mediom:

Pielgrzymowi  i Radiu Głos Diecezji Pelplińskiej oraz Tygodnikowi Tucholskiemu.

Wyrazy podziękowania dyrektorowi  TOK Piotrowi  Mówińskiemu i współpracownikom za  zaangażowanie we dniach festiwalowych.

Szczególne podziękowanie dla tegorocznego Jury:  Ludmiła Małecka,  Robert Fieberg i ks. dr Łukasz Kątny oraz prowadzącej przesłuchaniu festiwalowe p. Hani Krueger.

Dziękujemy za pierwsze warsztaty wokalno – muzyczne, które profesjonalnie poprowadzili:  Ludmiła Małecka – aktorka scen muzycznych i Artur Grudziński – pianista, kompozytor i aranżer.

Dziękujemy wszystkim woluntariuszom: Monika Łngowska, Ada Basta – Jasnych, Agnieszka Joppek, Lucyna Buczkowska, Danuta Majnert Mateusz Karnowski, Danuta Aleksandrowicz.

Dziękujemy za profesjonalne poprowadzenie  Koncertu  Galowego Laureatów 2018 Tadeuszowi  Zwiefce i Hannie Krueger oraz piękną piosenkę i stworzenie miłego klimatu na widowni amfiteatru leśnego w Rudzkim Moście Renacie Zarębskiej, która wystąpiła jako Gwiazda Wieczoru Koncertu Galowego.

Wszystkim sponsorom dziękujemy za nagrody i puchary:

senatorowi Andrzejowi Kobiakowi -  nagroda pieniężna dla zdobywcy Grand Prix 2018,

europosłowi Tadeuszowi Zwiefce - sponsorowany wyjazd do Brukseli – siedziby Parlamentu Europejskiego,

burmistrzowi Tucholi Tadeuszowi Kowalskiemu – puchar Burmistrza i dofinansowanie,

dyr. TOK Piotrowi Mówińskiemu  - puchar Dyr. TOK  oraz udostępnienie sal na warsztaty i przesłuchania festiwalowe.

Dziękujemy wszystkim firmom, dzięki którym wsparciu mógł odbyć się kolejny  XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej - Bory Tucholskie 2018: Zakład Wyrobów Czekoladowych ”ŁUCZNICZKA”, Piekarnia – Cukiernia”Zakryś”,  Przedsiębiorstwo Komunalne  PK Tuchola, „HYDROTOR” Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej S.A; AGROMEX  BIS i Zabawki, HYDROBIG” Zakład Regeneracji Hydrauliki Siłowej, Firma „Kulas” i Gabinet Okulistyczny - Barbara i Henryk Kulas; Hurtownia art. wodno - kanalizacyjnych i c.o. „Hydraulik”, Zakład Produkcyjny "DIGITUS" Teresa Chojnacka, „Jantex” Producent Lizaków oraz  Zakład Złotniczo – Grawerski „ROZETA”,

Leszkowi Zwolińskiemu z firmą Multi Media Projekt dziękujemy za nagłośnienie.

Zenobii Majka z Kołem Gospodyń Wiejskich dziękujemy za przygotowanie pysznej kuchni borowiackiej.

Wszystkim,  którzy zagościli w naszym tucholskim amfiteatrze leśnym na zakończenie Festiwalu serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów 24 edycji i już dzisiaj zapraszam na przyszłoroczny Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej – Bory Tucholskie 2019.

 

W imieniu organizatorów

ks. Wiesław Herold

Więcej artykułów…
www.000webhost.com