Zapraszam do udziału w akcji PROMIENIE MIŁOSIERDZIA w sobotę, 2 grudnia, o godz. 15.00.

Spotykamy się przy figurze Matki Bożej Królowej Polski na Placu Wolności.

Modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o rozszerzenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.


Schola Parafialna „ANIOŁKI”zaprasza na Koncert Dziękczynny

z okazji Jubileuszu  6-lecia istnienia26 listopada na Mszy św. o godz. 11.30

w kościele Opatrzności Bożej


W przyszłym roku organizujemy wyjazd do Medjugorie

w dniach od 21 do 27 czerwca 2018 r. w cenie promocyjnej do końca listopada

1470 zł w biurze parafialnym.

Program ramowy

Dzień 1/ 21.06. (czwartek).
Około godziny 5.00 zbiórka uczestników  na parkingu przy kościele, a następnie pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku do Brna w Czechach. Nocleg i obiadokolacja w hotelu Voroneż.
Dzień 2/ 22.06. (piątek).
Po sniadaniu wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Medjugorie. Około godziny 19.00 przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3/ 23.06. (sobota).
Po śniadaniu wyjście na górę obiawień PODBRDO ( miejsce w którym wizjonerzy widzieli Maryję na początku obiawień w dniu 25 czerwca 1981r.) - droga różańcowa. Po zejściu z góry obiawień powrót do hotelu i czas wolny, obiadokolacja. O godzinie 18.00 w kościele modlitwa różańcowa, a o godzinie 19.00 Msza święta. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 4/ 24.06. (niedziela).
Wcześnie rano wyjście na górę KRIZEVAC - droga krzyżowa. Po zejściu z góry powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu czas wolny według uznania, oraz dodatkowe atrakcje. Obiadokolacja. O godzinie 18.00 modlitwa różańcowa, a następnie Msza świeta. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 5/ 25.06. (poniedziałek).
Po śniadaniu całodzienne uroczystości związane z 37 rocznicą obiawień Matki Bożej. Obiadokolacja, czas wolny i nocleg.
Dzien 6/ 26.06. (wtorek).
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku do Brna w Czechach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień7/ 27.06. (wtorek).
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku do Tucholi, Przyjazd na miejsce w godzinach wieczorowo nocnych.
Koszt pielgrzymki - 1470,- PLN
Koszt ten obejmuje: Wynajem luksusowego autokaru, opłata autostrad i parkingów. Ubezpieczenie uczestników pielgrzymki. Opłata hoteli z wyżywieniem. Serwowanie kawy i herbaty w autokarze.
Przy zapisywaniu decyduje kolejność zgłoszeń z wpłatą zadatku.
W dniach 3 (piątek) i 4 listopada (sobota) odbywać się będą rekolekcje dla młodzieży rozpoczynającej przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania (klasy VII i II Gimnazjum). Zajęcia odbywać się będą w Sali multimedialnej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej przy ul. Świeckiej. Początek rekolekcji w piątek o godz. 17.00. Zakończenie dnia o godz. 20.10. W sobotę zajęcia potrwają od godz. 9.00 i zakończą się Mszą św. w kościele św. Bartłomieja o godz. 17.00. Młodzież proszę o odbiór zgody na udział i wypełnionej dostarczenie na rozpoczęcie rekolekcji.


Zapraszam wszystkich parafian do udziału w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej, która  przybędzie do naszego dekanatu tylko do jednej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Cekcynie w środę, 18 października br. o godz. 18.00, a o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. Następnego dnia, o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie peregrynacji.


Więcej artykułów…
www.000webhost.com