1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

2.Trwa październik – miesiąc różańcowy. Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00.

3.W środę o godz. 18.00   zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z Różańcem.

4.Dzisiejszą  niedzielą  rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy
o modlitwie w intencji misji. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji katolickich.

5.Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przyjmujących Komunię Świętą.

6.W najbliższy wtorek  przypada 22 dzień września.  Zapraszam wszystkich czcicieli  św. Rity na kolejne nabożeństwo  z poświęceniem róż  św. Rity po  Mszy  św. o godz. 18.00.

7.Również we wtorek przypada też wspomnienie Św. Jana Pawła II.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 18,00,  a nade wszystko dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii oraz dla ich rodziców.

8.Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszają w niedzielę 27.10.2019 r.  na godz. 16.00 do hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „III Rodzinny bal świętych". W programie wiele gier, zabaw, konkursów. Prosimy szczególnie dzieci o przedstawianie postaci świętych. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny.

9.Kartki na tzw. „wypominki” jednorazowe i na Mszę św. zbiorową, która zostanie odprawiona w Dzień Zaduszny o godz. 17.00 można skladać przy chrzcielnicy w małym kościele, a w niedzielę w dużym kościele  do kosza przy ołtarzu. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie kartek.

10.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

11.W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

12.Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej. Odbędą się one w dniach 13-15 grudnia 2019 r. w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze (nad morzem). Szczegóły na plakacie, stronie www.rodzinydiecezjipelpIinskiej.pl i na naszej stronie internetowej.

13.Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” ,  a także kalendarze ścienne na rok 2020.

14.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz paafii

 

 

1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

2.Październik w tym roku został ustanowiony przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Modlitwę różańcową będziemy odmawiać w intencji misji, misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne.Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00. Po Różańcu zawsze będzie Msza św.

3.Różaniec w wyznaczone dni będą prowadzony przez   grupy stanowe, tj.:  dzieci, młodzież oraz Róże Różańcowe

4.W środę o godz. 18.00 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W przyszłą niedzielę (13 października) przypada rocznica zakończenia Objawień Fatimskich. Nabożeństwo różańcowe i procesja fatimska o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. (proszę przynieść świece).

6.Również w przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.

7.Za tydzień przypada XIX Dzień Papieski, który jest pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Podczas Dnia Papieskiego zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.

8.Zapraszam na uroczystą Mszę św. z okazji 20 - lecie działalności Hospicjum im. św. Małgorzaty  w Tucholi,  która zostanie odprawiona w sobotę    12 października o godz. 10. 00 w kościele Bożego Ciała.

9.Zachęcam do czytania prasy religijnej.  U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć Pielgrzyma , W rodzinie , List naszej PaniMisjonarza i inne czasopisma misyjne.

10.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej Różańcowej. Październik w tym roku został ustanowiony przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Modlitwę różańcową będziemy odmawiać w intencji misji, misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne. Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00. Po Różańcu zawsze będzie Msza św.

2.Różaniec w wyznaczone dni będą prowadzony przez   grupy stanowe, tj.:  dzieci, młodzież oraz Róże Różańcowe.

3.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

• 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,

• 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,

• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

4.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

 • pierwszy czwartek – modlić się będziemy o dobre  i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne
 • pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. (Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 17,3o)
 • również w piątek w godzinach od 10  do14-tej  odwiedzę chorych  i starszych z posługą sakramentalną.
 • pierwsza sobota miesiąca - módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.
 • w I sobotę  o godz. 15.00 zapraszam na Promienie Miłosierdzia przy figurze św. Jana Nepomucena  (na rogu ulicy Głównej i Polnej)

5.W sobotę, od godz. 9.00 do 14.00 odbędzie się w Pelplinie Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych, na który zapraszam członków poszczególnych Róż Różańcowych (proszę o zgłaszanie się osób na wyjazd do zelatorek  poszczególnych Róż)

6.Zachęcam do czytania prasy religijnej.  U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć Pielgrzyma , W rodzinie , List naszej PaniMisjonarza i inne czasopisma misyjne.

7.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

2.Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

3.Każdego 22-go dnia miesiąca modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo św. Rity. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych wraz z poświęceniem róż św. Rity po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 .

4.Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszam  na krótkie spotkanie rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej,  które odbędzie się w naszej parafii  w przyszłym  roku  dnia 7 czerwca,  tj. w Uroczystość Trójcy Świętej (w niedzielę przed Bożym Ciałem).

5.W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego, w piątek - św. Wincenty A’ Paulo oraz  w sobotę - św. Wacław, męczennik.

6.Na nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam w każdą  środę  po Mszy św. o godz.  18.00 .

7.W przyszłą  sobotę ,  tj. 28 września,  o godz. 18.00  zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania klasy VIII,  VII  i  VI.

8.Zachęcam do czytania prasy religijnej.  U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć Pielgrzyma , W rodzinie , List naszej PaniMisjonarza i inne czasopisma misyjne.

9.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne  życzenia wielu łask Bożych,  wstawiennictwa  Niepokalanej, a nade wszystko zdrowia na każdy dzień.  „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

2.W środę przypada święto św. Stanisława Kostki. Na Mszę świętą o godz. 18.00  zapraszam  młodzież, która ma przystąpić do bierzmowana w roku 2020  oraz nowych kandydatów z klas VII. Nowi kandydaci w przyszłą sobotę podczas Mszy świętej o godz. 18,00 złożą stosowne deklaracje.

3.W środę  po Mszy św. zapraszam również  na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.W sobotę przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Z tej racji w niedzielę przypada uroczystość odpustowa w parafii Zdroje. Suma odpustowa ku czci św. Mateusza zostanie odprawiona w niedzielę 22 września o godz. 11.30.

5.Spotkanie dla Rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do pierwszej spowiedzi oraz Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30.

6.Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę  w intencji budowy kościoła oraz ofiarodawców i darczyńców w ubiegłą niedzielę. Kolekta inwestycyjna wyniosła  3 943 zł.

7.Serdecznie dziękuję za dzisiejszą modlitwę  w intencji naszego Seminarium Duchowego w Pelplinie  oraz dzisiejszą  kolektę przeznaczoną na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

8.W przyszłą  sobotę ,  tj. 21 września,  o godz. 15.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe w dużym kościele wszystkich, którzy biorą udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej  dnia 5 października .

9.Za tydzień w niedzielę  przypada 22 dzień września.  Zapraszam wszystkich czcicieli  św. Rity na kolejne nabożeństwo  z poświęceniem róż  św. Rity po  Mszy  św. o godz. 18.00.

10.Zachęcam do czytania prasy religijnej, a nade wszystko do  ostatniego  numeru  "Pielgrzyma"   i" W rodzinie" którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz obchodzącym swoje jubileusze  małżeńskie  składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz zdrowia. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

2.Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

3.W dzisiejszą , drugą niedzielę miesiąca, dziękuję wszystkim za  modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców  do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny.  Składam też serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę i ofiary od rodzin składane w ostatnim tygodniu miesiąca.

4.W środę zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

5.W  najbliższy piątek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Na procesję światła z Figurą Fatimską proszę o przyniesienie świeć.

6.W najbliższą sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Po Mszy św. o godz. 18.00 przejdziemy pod Krzyż Misyjny i tam odmówimy modlitwy przypisane do tej akcji.

7.Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8.W sobotę, 14 września na godz. 18.00 zapraszam młodzież rozpoczynającą przygotowania przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania  z klasy  VII oraz młodzież klasy VIII.

9.W Biurze Parafialnym można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

 • 13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
 • 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

11.W przyszłą niedzielę, 15 września modlić się będziemy w intencji naszego Seminarium Duchowego w Pelplinie. Również kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium.

12.Zachęcam do czytania prasy religijnej, którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz obchodzącym swoje jubileusze  małżeńskie  składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz zdrowia. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Dzisiaj też rocznica tragicznego mordu, którego dokonano w sposób bestialski w lesie Rudzkiego Mostu. Z tej racji, jak każdego roku, w pierwszą niedzielę września, serdecznie zapraszam na Mszę św. w intencji pomordowanych  w lesie Rudzkiego Mostu o godz. 16.00, której  będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

2.Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie 2 września, o godz.   8.00, a poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych będzie w niedzielę, 8 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.

3.Po wakacyjnej przerwie zapraszam dzieci i młodzież naszej Szkoły nr 5 na Mszę św. szkolną w niedziele  o  godz. 11.30.

4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

5.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

 • pierwszy czwartek – modlić się będziemy o dobre  i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne
 • pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. (Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 17,3o)
 • również w piątek w godzinach od 10  do14-tej  odwiedzę chorych  i starszych z posługą sakramentalną.
 • pierwsza sobota miesiąca - módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.
 • w I sobotę  o godz. 15.00 zapraszam na Promienie Miłosierdzia. Spotykamy się w Rudzkim Moście, przy pomniku  jenieckim z I wojny światowej.

6.W piątek, 6 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VIII, kontynuującą przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. zapraszam na  pierwsze spotkanie  młodzież klas VII, która rozpocznie swoją dwuletnią  formację przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.  

7.W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.

8.Tydzień później, kolekta  z trzeciej niedzieli,  przeznaczona będzie na utrzymanie WSD w Pelplinie.

9.W Biurze Parafialnym, od wtorku , 3 września, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2020.

10.Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny oraz  rok aktywnego życia chrześcijańskiego. Serdecznie zapraszam do formacji duchowej nie tylko dzieci i młodzież, ale  również i dorosłych. Pragniemy nie tylko przygotowywać się do I Komunii św. i Bierzmowania,  ale również w grupach ministrantów i  lektorów oraz grupie śpiewających w naszej scholii  parafialnej,  którą prowadzi p. Marzena ,  a spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 13.00 w kościele.   Serdecznie zapraszam o zapisywanie się do poszczególnych grup po każdej Mszy świętej.

11.Zachęcam do czytania prasy religijnej, którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom oraz obchodzącym swoje jubileusze  małżeńskie  składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz zdrowia. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

Więcej artykułów…
www.000webhost.com