1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

2.Słowa Boże dzisiejszej niedzieli uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

3.Dziękuję  serdecznie za wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwą budowę kościoła i w intencji ofiarodawców oraz  darczyńców. Składam też serdeczne Bóg Zapłać za kolektę na budowę kościoła, która  wyniosła 3 888 zł. Serdeczne Bóg zapłać również za ofiary indywidualne od rodzin w ostatnim tygodniu miesiąca,  jak również na konto parafialne.

4.We wtorek przypada w liturgii wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji; w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła. Msze święte w te dni według porządku powszedniego.

5.W środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 1800.

6.W czwartek przypada  22 dzień  miesiąca, w którym zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00, które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity i zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.  Po  nabożeństwie spotkanie Róży św. Rity  na plebanii.

7.W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

8.Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd na festyn dziękczynienia do Torunia w dniu 7 września. Informacje i zapisy w czwartki pod  nr. tel. 793 922 927.

9.Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w każdą środę po Mszy świętej o godz. 18.00.

10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
 • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

11.Zachęcamy do czytania prasy religijnej, którą można nabyć przy wyjściu u ministrantów oraz na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam  serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

2.Chrystus ustawia nas dzisiaj w perspektywie swojego podwójnego przyjścia. Pierwsze przyjście dokona się w ostatnim momencie naszego życia, czyli w chwili naszej śmierci. Zaś drugie przyjście to będzie Jego uroczysty powrót w chwale na końcu świata, kiedy przyjdzie, aby sądzić żywych i umarłych. Aby jedno i drugie przyjście było dla nas owocne, powinniśmy już teraz do niego się przygotowywać. W ten sposób będziemy gotowi otworzyć bramy naszych serc, kiedy Jezus przyjdzie i zakołacze. W związku z tym – w środku lata – przypomina nam o potrzebie ciągłej gotowości na Jego przyjście i kształtowania postawy aktywnego czuwania.

3.W dzisiejszą niedzielę, 2  w miesiącu, dziękuję  bardzo wszystkim za modlitwę Koronki Miłosierdzia Bożego  w intencji  budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję też za dzisiejszą kolektę przeznaczoną  na budowę  kościoła oraz za ofiary składane  od rodzin w ostatnim tygodniu miesiąca oraz za wszelką pomoc w pracach przy budowie kościoła.

4.We  wtorek 13  sierpnia  przypada kolejny dzień Fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszam do procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Jej Różańcem  (proszę o przyniesienie świec). Po procesji zapraszam członków Róży Fatimskiej na nową plebanię.

5.W środę w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się poświecenie i błogosławieństwo zbóż,  ziół i kwiatów. W tę Maryjną uroczystość wpisuje się kolejna rocznica Cudu nad Wisłą.

7.W tym tygodniu patronują nam:  w środę - św. Maksymilian Maria Kolbe, a w sobotę - św. Jacek.

8.Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy podążają do tronu Królowej Polski na Jasną Górę w godzinie  Miłosierdzia o godz. 15.00  podczas Apelu Maryjnego o godz. 21.00.

9.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” dla starszych oraz „Mały misjonarz” dla dzieci,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

2.Ewangelia dzisiejszej niedzieli nie piętnuje ludzi bogatych, lecz postawę typową dla kogoś, kto czuje się zachwycony sobą, kto potrafi się cieszyć tylko coraz zasobniejszym portfelem, coraz większą władzą, wygodą, rozrywką i jednocześnie nie zdaje sobie sprawy, że jest wewnętrznie pusty, pozbawiony głębszych uczuć i wartości. Jezus nazywa to chciwością, czyli pragnieniem posiadania wszystkiego tylko dla siebie, które może przerodzić się w pragnienie posiadania siebie. A przecież ”nawet gdy ktoś ma [wszystkiego] w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia” (Łk 12,15). Apostoł Narodów poucza więc wspólnotę w Kolosach: ”Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus” (Kol 3,1). To On jest naszym bogactwem, ”w Nim - jak uczy św. Paweł - wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte” (Kol 2, 3). Prawdziwe skarby człowiek gromadzi w sercu, a deponuje w niebie (Łk 12,33n). W tym niebieskim ”banku” warto mieć swoje ”konto”, gdyż z tego skarbu będziemy korzystać w wieczności.

3.Rozpoczęliśmy sierpień miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

4.W tym tygodniu w liturgii przypada we wtorek święto Przemienienia Pańskiego; w piętek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msze święte w te dni będziemy sprawować według porządku powszedniego, tj. o godz. 18.00

5.W przyszłą niedzielę, 2 w miesiącu, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.

6.Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo i na rowerach podążają do tronu Królowej Polski na Jasną Górę.

7.Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, która odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. Grupa wyruszy o godz. 7.00 spod Kościoła św. Bartłomieja w Tucholi (ul. Witosa 3). Trasa pielgrzymki liczy 12 km. Powrót podstawionym autobusem (na własny koszt). Więcej informacji na stronie www.parafiabartlomiej.pl

8.W piątek 9 sierpnia 2019 r. ok. 21.30 zapraszam do amfiteatru nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim. Na XIX Nocne Misteria Nadjeziorne w Cekcynie.

9.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

 

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

2. Ewangelia dzisiejszej niedzieli nie piętnuje ludzi bogatych, lecz postawę typową dla kogoś, kto czuje się zachwycony sobą, kto potrafi się cieszyć tylko coraz zasobniejszym portfelem, coraz większą władzą, wygodą, rozrywką i jednocześnie nie zdaje sobie sprawy, że jest wewnętrznie pusty, pozbawiony głębszych uczuć i wartości. Jezus nazywa to chciwością, czyli pragnieniem posiadania wszystkiego tylko dla siebie, które może przerodzić się w pragnienie posiadania siebie. A przecież ”nawet gdy ktoś ma [wszystkiego] w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia” (Łk 12,15). Apostoł Narodów poucza więc wspólnotę w Kolosach: ”Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus” (Kol 3,1). To On jest naszym bogactwem, ”w Nim - jak uczy św. Paweł - wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte” (Kol 2, 3). Prawdziwe skarby człowiek gromadzi w sercu, a deponuje w niebie (Łk 12,33n). W tym niebieskim ”banku” warto mieć swoje ”konto”, gdyż z tego skarbu będziemy korzystać w wieczności.

3. Rozpoczęliśmy sierpień miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

4. W tym tygodniu w liturgii przypada we wtorek święto Przemienienia Pańskiego; w piętek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msze święte w te dni będziemy sprawować według porządku powszedniego, tj. o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, 2 w miesiącu, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła.

6. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo i na rowerach podążają do tronu Królowej Polski na Jasną Górę.

7. Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, która odbędzie się w niedzielę 1 września 2019 r. Grupa wyruszy o godz. 7.00 spod Kościoła św. Bartłomieja w Tucholi (ul. Witosa 3). Trasa pielgrzymki liczy 12 km. Powrót podstawionym autobusem (na własny koszt). Więcej informacji na stronie www.parafiabartlomiej.pl

8. W piątek 9 sierpnia 2019 r. ok. 21.30 zapraszam do amfiteatru nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim. Na XIX Nocne Misteria Nadjeziorne w Cekcynie.

9. Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

1.Dziękuję serdecznie za wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła w minioną niedzielę oraz zebraną kolektę 3852 zł na budowę kościoła. Za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.

2.Dziękuję serdecznie za dzisiejszą wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w  I piątek między 10 a 14 ta.

4.W tym tygodniu przypadają Eucharystyczne dni miesiąca:

 • I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby kapłańskiej i zakonnej,
 • I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 15.00 w kościele koronka do Miłosierdzia Bożego
 • I sobota miesiąca poświęcona jest Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.00 - nabożeństwo wynagradzające grzechy i zniewagi popełnione przeciwko Najświętszemu Sercu Maryi.

4.W tym tygodniu  obchodzimy wspomnienia:

 • 29.07. – wspomnienie św. Marty
 • 30.07. – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła
 • 31.07. – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
 • 01.08. – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

5.W sobotę zapraszam o godz. 15.00 do pomnika Św. Małgorzaty na  akcję  „Promieni Miłosierdzia”. Modlić się będziemy, by św. Małgorzata, Patronka Tucholi strzegła nas, wszystkich mieszkańców przed wszelkimi zagrożeniami.

6.Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego, podpisania porozumień sierpniowych. Zachęcam w tym czasie do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości.

7.W dzisiejszą niedzielę kończymy XX Ogólnopolski Tydzień  św. Krzysztofa. Po Mszach Świętych błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów oraz zbiórka do puszki w Akcji św. Krzysztof  1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

8.Jak każdego roku zapraszam do parafii Bożego Ciała w kolejne niedziele sierpnia o godz. 19.00 na Międzynarodowy Letni Festiwal Organowy Tuchola 2019. Pierwszy koncert odbędzie się już w przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 19.00.

9.Pod chórem zostały wyłożone nowe numery „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „W Rodinie”, „List naszej pani”,  „Wzrastanie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej, jak „Misjonarz” oraz dla dzieci „Mały misjonarz”,  za które ofiarę można składać do skarbonki.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W tym miesiącu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

2.Dziękuję serdecznie za dzisiejszą wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców.  Dziękuję też za dzisiejszą kolektę, która jest   na dalsze prace budowlane naszej świątyni. Za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3.Jutro, w poniedziałek,   przypada  22 dzień  miesiąca, w którym zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem do św. Rity o godz. 18.00. Będzie to wyjątkowe nabożeństwo. Odbędzie się   uroczyste wprowadzenia do naszej świątyni sztandaru św. Rity oraz jego poświęcenie.  Po uroczystościach zapraszam wszystkich członków na spotkanie do sali parafialnej w nowej plebanii.

4.Od 21 do 28 lipca obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Szczegóły akcji na plakacie. Po Mszach Świętych błogosławieństwo i poświęcenie  pojazdów i ich użytkowników.

5.W czwartek, 25 lipca, w parafii św. Jakuba przypada 25 lecie parafii. Z tej racji  o godz. 17.00 będzie Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

6.W piątek 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. W związku z tym zapraszam  do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30. Proszę  rodziny i sąsiadów osób chorych i starszych o pomoc w dotarciu do kościoła.

7.Zapraszam na piesza Pielgrzymka na Jasną Górę,  która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia.

8.W biurze parafialnym są do odebrania zdjęcia i albumy z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

9.Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma, a w nim o pielgrzymce rowerowej do Santiago de Compostela.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

Odczytanie podziękowania za wieloletnie posługiwanie organistowskie w naszej parafii.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W tym miesiącu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

2.W dzisiejszą niedzielę  zapraszam na uroczystość Srebrnego Jubileuszu z racji 25 - lecia Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, którego nasza parafia i Tucholski Ośrodek Kultury są organizatorami. Koncert Jubileuszowy rozpoczniemy Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja o godz. 16.00. Po  Mszy św. Koncert Galowy laureatów z wręczeniem Dyplomów, pucharów oraz nagród. Ukoronowaniem Koncertu Jubileuszowego będzie występ  znanych  artystów polskiej sceny Renaty Zarębskiej i Jacka Wójcickiego. Serdecznie zapraszam !

3.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

4.W sobotę, 20 lipca zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego z dnia 3 sierpnia 2010 r., w Tucholi obchodzimy uroczystość św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, Patronki naszego miasta. Uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców zostanie odprawiona o godz. 18.00 w naszym kościele p.w. Opatrzności Bożej z aktem święcenia „Chleba św. Małgorzaty”.

5.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
15.07.2019 – Św. Bonawertury, biskupa i doktora Kościoła
16.07.2019 – N.M.P. z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)
18.07.2019 – Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

6.W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w czwartek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

7.Naszą comiesięczną modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców, z racji Uroczystości Jubileuszowych Festiwalu,  przenosimy na następna niedzielę, tj 3 miesiąca na dzień  21 lipca.

8.W biurze parafialnym są do odebrania zdjęcia i albumy z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

9.Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma, a w nim o pielgrzymce rowerowej do Santiago de Compostela.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. Pawłowi Orłowskiemu, pierwszemu kapłanowi powołanemu z naszej parafii, za przyjęcie naszego zaproszenia oraz  przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję kapłanom naszego dekanatu tucholskiego wraz z ks. Dziekanem oraz księżom gościom. Dziękuję księżom seniorom,  którzy przybyli na naszą uroczystość odpustową. Dziękuję za przygotowanie oprawy muzycznej  Mszy świętej  naszej scholii parafialnej ANIOŁKI  pod kierownictwem p. Marzeny oraz sł€żbie ołtarza i p. organiście.  Dziękuję za przyozdobienie ołtarza oraz wystroju całej świątyni. Dziękuję wam wszystkim,  którzy przybyli  do naszej świątyni, aby dziękować Opatrzności Bożej za całoroczną opiekę i prosić o dalsze potrzebne łaski na każdy dzień. Dziękuję  całej naszej rodzinie parafialnej oraz  przybyłym gościom i wczasowiczom wypoczywającym w Borach Tucholskich.

2.Rozpoczął się nowy miesiąc lipiec, w którym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

3.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

4.Od tego tygodnia w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą we wszystkie poniedziałki  oraz czwartki rano o godz. 9.00.

5.W czwartek przypada święto św. Benedykta opata z Monte Cassino – patrona Europy.

6.W sobotę 13 lipca przypada kolejny dzień Fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszam do procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Jej Różańcem  (proszę o przyniesienie świec).

7.Natomiast za tydzień, 14 lipca br.,  zapraszam na uroczystość Srebrnego Jubileuszu Festiwalu z racji 25 - lecia naszego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Koncert Jubileuszowy rozpoczniemy Mszą św. pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja o godz. 16.00. Po  Mszy św. Koncert Galowy laureatów z wręczeniem Dyplomów, pucharów oraz nagród. Ukoronowaniem Koncertu Jubileuszowego będzie występ  znanych  artystów polskiej sceny Renaty Zarębskiej i Jacka Wójcickiego.

8.Z racji zakończenia XXIV. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej nasze modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła będą przeniesione z 2  na 3 niedzielę miesiąca.

9.W biurze parafialnym są do odebrania zdjęcia grupowe i indywidualne dzieci  z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

10.U ministrantów przed kościołem można nabyć czasopisma: Pielgrzym,  Mały Pielgrzym,  W rodzinie,  Radio Maryja,  Wzrastanie i List naszej Pani.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

Więcej artykułów…
www.000webhost.com